8. februar 2026

PRISBELØNNET HEIS I BIG BEN

Nå får vedlikeholdspersonell lettere tilgang til toppen av det ikoniske klokketårnet i den engelske hovedstaden som ruver 97,5 meter over bakken.

Med hovedheisen, en girløs wireheis med en kapasitet på 975 kg, kommer man opp til 11 etasje i en hastighet på 1,5 m/s, skriver Elevator World.

Fra 11. etasje fører en mindre hydraulisk plattformheis, med en løftekapasitet på 500 kg, videre opp til klokkerommet. Denne heisen som er levert av Stannah Lifts skal være bygget for å tåle eksponering for vær og vind, med materialer som rustfritt stål av høy kvalitet og galvanisert stål. For dette prosjektet har Elevator World tildelt heisbedriften prisen for «Project of the Year» (2024).

Siste artikler

Valgkomiteen trenger tips

Det nærmer seg årsmøte og i den forbindelse har HMFs valgkomite en stor jobb foran seg. Kabalen må gå opp, og nå ber de om medlemmenes hjelp.

INFO OM FORDELER I LO-FAVØR

Hvilke forsikringer og fordeler har vi gjennom vårt medlemskap i EL og IT?

FOR KALDT TIL Å JOBBE?

Når vinteren setter inn kan det bli svært kaldt i heissjakta - særlig ved nymontasje på en byggeplass. Blir det for kaldt kan arbeidet avbrytes, men du kan ikke uten videre ha rett til å reise hjem.

NYTT PÅ HEISMESSA

Interlift er verdens største heismesse. Den holdes annethvert år, og har i år flyttet til Nürnberg fra Augsburg de siste årene.
2,715FølgereLik
1,144FølgereFølg
53AbonnenterAbonnér
X