NY KLASSE PÅ STYRT OPPLÆRING

Veien til fagbrev går enten som ordinær lærekandidat rett fra skolen eller ved at man går løpet fra elektriker eller som praksiskandidat som hjelper.

I Overenskomsten for heisfaget er det enighet om at elektrikere som skal avlegge fagprøve i heismontørfaget skal få sin teoretiske utdanning på senteret ved Karihaugen eller annen relevant utdanningsinstitusjon.

I år er det opprette en klasse med sju nye «voksenlærlinger» på styrt opplæring fra bedriftene TKE (1), Heis 1 (3), Orona (1) og TKS (2). I tillegg ryktes det at en til er på vei. 

Disse kommer i tillegg til de 14 nye lærlingene ved Opphei som startet opp i høst.

Vi ønsker de alle lykke til på veien mot fagprøven!

Vil du bli medlem av Heismontørenes fagforening?

Les mer om Heismontørenes fagforening her eller ta kontakt med nærmeste tillitsvalgt.

Meld deg inn i HMF via EL og IT Forbundet her!

Siste artikler

Unge arbeidstakere mest utsatt for skader i bygg og anlegg

Ny statistikk fra en fersk rapport om arbeidsulykker i bygg- og anleggsbransjen viser at arbeidstakere under 25 år oftere skades på jobben enn eldre kolleger.

Valgkomiteen trenger tips

Det nærmer seg årsmøte og i den forbindelse har HMFs valgkomite en stor jobb foran seg. Kabalen må gå opp, og nå ber de om medlemmenes hjelp.

INFO OM FORDELER I LO-FAVØR

Hvilke forsikringer og fordeler har vi gjennom vårt medlemskap i EL og IT?

FOR KALDT TIL Å JOBBE?

Når vinteren setter inn kan det bli svært kaldt i heissjakta - særlig ved nymontasje på en byggeplass. Blir det for kaldt kan arbeidet avbrytes, men du kan ikke uten videre ha rett til å reise hjem.
2,712FølgereLik
1,146FølgereFølg
53AbonnenterAbonnér