HMF STØTTER RENHOLDSARBEIDERNE SIN STREIK

Styret i Heismontørenes Fagforening uttrykker vår fulle støtte til de streikende i Norsk Arbeidsmandsforbund i kampen for bedre lønns- og arbeidsvilkår for renholdsarbeidere, etter at meklingen med NHO Service og Handel brøt sammen 9. mai.

Denne konflikten handler om retten til en lønn å leve av, og trygghet ved sykdom. Streiken synliggjør betydningen av samhold, organisering og sterke fagforeninger. Arbeidstakeres rettigheter er en sak som angår hele arbeiderbevegelsen.

Styret i Heismontørenes Fagforening står med de streikende og gir dem vår fulle støtte. Kampen for rettferdige lønns- og arbeidsvilkår må fortsette til alle arbeidstakere får det de fortjener.

Siste artikler

UNNGIKK STREIK

På overtid, klokken 02.00 natt til torsdag, ble det oppnådd enighet i meklingen mellom HMF og arbeidsgiverne i HLF.

TIRSDAG MØTES PARTENE HOS RIKSMEKLEREN

Tirsdag 9. og onsdag 10. juni er satt av til mekling etter at det ble brudd i tarifforhandlingene på Heisoverenskomsten tidligere i mai.

HUSK Å OPPDATERE DIN KONTAKTINFORMASJON PÅ MIN SIDE

For at vi skal ha riktig kontaktinformasjon på deg – er det viktig at alle medlemmer oppdatere sine opplysninger på «Min side».

Ombygning utenom det vanlige

I våre dager er det lett å bli godt vant med maskinromsløse heiser, med lett materiell, plug and play og en detaljert montasjebok å montere etter.
2,722FølgereLik
1,142FølgereFølg
58AbonnenterAbonnér