1. mai 2025

Støtteuttalelse til de ansatte ved Godt Brød avdeling Nydalen

Vi i Heismontørenes Fagforening vil uttrykke vår uforbeholdne støtte i streiken de organiserte på Godt Brød avdeling Nydalen nå gjennomfører for å få noe så selvsagt som en tariffavtale.

Vi har full forståelse for at de ansatte er lei av å ikke ha en anstendig lønn og ordna arbeidsvilkår. Det ser ut til at det eneste språket bedriften vil forstå er kamp. 
Vi i HMF vet at kamp fungerer og ønsker dere all hell og lykke i de videre aksjonene. 

Stå på og ikke gi dere!

Siste artikler

ELDRE HEISER TIL BESVÆR

Gamle og utdaterte heiser blant USAs en million heiser byr på problemer.

Mannosfæren: fra nettkultur til farlig ideologi

Et økende antall menn sprer hatefulle ideer om kvinner, og andre minoriteter på nettet. Noen internettmiljøer oppmuntrer til og feirer kjønnsbasert vold og selvmord. Hvordan endte vi opp her? Hvorfor blir noen menn og gutter tiltrukket av, og noen til og med aktivt oppsøker, radikale influensere og nettgrupper.

1. MAI – ET FAMILIEARRANGEMENT MED HMF

I år som i fjor arrangerer foreningen sin tradisjonsrike familiefrokost på arbeidernes dag. Vi møtes på toppen av Oslo, i det som en gang het Stratos, men som nå heter Byens Tak.

ASBEST – FORTSATT EN ÅRSAK TIL KREFT

Nesten 40 år etter at asbest ble forbudt i Norge, finnes det fortsatt betydelige mengder asbestholdige materialer i både private og offentlige bygninger.
2,492FølgereLik
1,115FølgereFølg
49AbonnenterAbonnér
X