20. mai 2025

#rosastreiken: Foodora nekter de ansatte tariffavtale

Bli med på fanemarkering til støtte for streiken!

– Vi har fremmet krav om tariffavtale på vegne av våre medlemmer. Det er svært spesielt at et selskap som tar mål av seg å være en seriøs aktør nekter ansatte denne rettigheten, sier leder i Fellesforbundet, Jørn Eggum på Fellesforbundets nettsider.

Da streiken starta i forrige uke var det 102 ansatte i Foodora som var ute i streik. Bare få dager senere ble det varslet at ytterligere 40 skal ut i streik.

– Dette er et tydelig signal til arbeidsgiveren om at vi ikke gir oss før tariffavtale er på plass, sier forhandlingsleder i Fellesforbundet, Bjørn Jonassen, og fortsetter: – Nesten alle de 40 er medlemmer som har kommet til Fellesforbundet etter at streiken startet. Det er en enorm solidaritet blant de ansatte i bedriften.

LO i Oslo og Oslo Transportarbeiderforening arrangerer fanemarkering i morgen, onsdag 28. august fra klokka 15.00 på Youngstorget.

Streiken har fått tilnavnet #rosastreiken, og vi i HMF støtter #rosastreiken fullt ut. Lykke til videre!

28aug15:0016:00Fanemarkering til støtte for Foodorastreik

Siste artikler

FRANK OM PENSJONISTTILVÆRELSEN OG MANNEHELSE

Mange kjenner den pensjonerte Kone-montøren som blant annet mangeårig kasserer i foreningen. Redaksjonen har tatt en prat med den trivelige østfoldingen om den nye tilværelsen som pensjonist og kanskje noe så tabubelagt som menns helse.

SIKKER SIKRING AV LØFTEREDSKAP

I denne artikkelen skal vi se nærmere på temaet «sikker sikring av løfteredskap».

PODKAST: Tillitsvalgte under press

Leder av HMF, Markus Hansen, og hovedtillitsvalgt i Schindler, Alexander Udnes, deltar i EL og ITs podkast.

VEKSTEN I VESTEN – OG ANDRE BUSKVEKSTER

Vi kan muligens forsøke å frede natur, men det økonomiske systemet er det eneste som virkelig lar seg frede.
2,490FølgereLik
1,118FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X