2. april 2023

Mekling uten løsning

Christian Olstad
Christian Olstad
Olstad er redaksjonsmedarbeider i fagbladet Heismontøren og på heis.no.

Etter en måneds konflikt er det vanskelig å se en snarlig løsning.

Mandag 11. juni var det igjen mekling i Orona-saken, som da hadde pågått en måned. Det var oppmøte ved Riksmeklerens lokaler i Grensen 3. Der ble de sittende fra ett på tidlig ettermiddagen til klokken åtte på kvelden. Etter hva vi er kjent med kom Orona-ledelsen bedre forberedt enn ved forrige mekling, og la noen faktiske forslag på bordet. Og med tanke på tiden møtet forløp seg over, er det vel noe som tyder på at det kjennes litt på trykket, og at det var litt mer interesse for løsning denne gangen? 

Men det ble det altså ikke.

Oronaledelsen. Fra venstre Bjørn Ove Bertelsen, Ángel David González Espina, Glenn Selvik. Foto: Christian Olstad

Siste artikler

28 ARBEIDSTAKERE OMKOM PÅ JOBB

I fjor omkom 28 arbeidstakere på jobb i det landbaserte arbeidslivet i Norge. Åtte av disse var innen bygg og anleggsvirksomhet.

BRUDD I MELLOMOPPGJØRET

Som forventet ble det etter fire dager med lønnsforhandlinger brudd mellom LO og NHO torsdag den 30. mars.

ÅRSMØTE 2023

Husk årsmøte i Heismontørenes Fagforening torsdag 30. mars kl 15.30.

KONFLIKT I ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS!

Fredag den 17. mars, klokka 08.00, gikk klubben i ASSA Abloy ut i konflikt etter flere år med lønnsnedslag til tross for store overskudd i selskapet.
2,460FølgereLik
988FølgereFølg
34AbonnenterAbonnér
X