23. mars 2025

Mekling uten løsning

Etter en måneds konflikt er det vanskelig å se en snarlig løsning.

Mandag 11. juni var det igjen mekling i Orona-saken, som da hadde pågått en måned. Det var oppmøte ved Riksmeklerens lokaler i Grensen 3. Der ble de sittende fra ett på tidlig ettermiddagen til klokken åtte på kvelden. Etter hva vi er kjent med kom Orona-ledelsen bedre forberedt enn ved forrige mekling, og la noen faktiske forslag på bordet. Og med tanke på tiden møtet forløp seg over, er det vel noe som tyder på at det kjennes litt på trykket, og at det var litt mer interesse for løsning denne gangen? 

Men det ble det altså ikke.

Oronaledelsen. Fra venstre Bjørn Ove Bertelsen, Ángel David González Espina, Glenn Selvik. Foto: Christian Olstad
Christian Olstad
Christian Olstad
Olstad er redaksjonsmedarbeider i fagbladet Heismontøren og på heis.no.

Siste artikler

NY TARIFFBEDRIFT

Det jobbes stadig med å få flere bedrifter til å ta del i heisoverenskomsten, og den 3. desember i fjor kunne vi gratulere Motum med signert tariffavtale.

FÆRRE OMKOM INNEN BYGG- OG ANLEGG

Det var i 2024 en betydelig nedgang i antall arbeidsskadedødsfall innen bygge- og anleggsbransjen.

NYTT 4O TIMERSKURS

Er du nyvalgt verneombud eller trenger du å friske opp kunnskapen?

KONTAKT VALGKOMITEEN

Innkalling til årsmøte i Heismontørens Fagforening som skal være den 10. april er sendt ut til alle medlemmer. I tiden frem til årsmøte ønsker valgkomiteen forslag til aktuelle kandidater til representanter til styre og andre oppgaver i foreningen.
2,490FølgereLik
1,100FølgereFølg
47AbonnenterAbonnér
X