20. mai 2025

Schindler overtar Euroheis

Ryktene har gått en stund i bransjen, men nå er det offisielt. Schindler har kjøpt Euroheis.

Schindler AS har den 5. desember inngått en avtale med Euroheis AS om å overta virksomheten.

Euroheis har en bred heisfaglig kompetanse, tilegnet gjennom 25 års virksomhet innen service, reparasjoner og moderniseringer av heiser. Deres engasjement har skapt gode relasjoner til både større og mindre kunder, med vekt på sikkerhet og god kvalitet, utaler Harald Torsøe, administrerende direktør i Schindler AS. 

Euroheis vil bli integrert i Schindlers organisasjon i løpet av 2019. Overtagelsen er et viktig element i å styrke Schindlers samlede posisjon i det norske heismarkedet, og vi ser fram til å inkludere Euroheis ansatte og kunder i vår virksomhet sier Torsøe.

Montørklubben ønsker sine nye kollegaer velkommen til Reberklubben og bedriften.

Siste artikler

FRANK OM PENSJONISTTILVÆRELSEN OG MANNEHELSE

Mange kjenner den pensjonerte Kone-montøren som blant annet mangeårig kasserer i foreningen. Redaksjonen har tatt en prat med den trivelige østfoldingen om den nye tilværelsen som pensjonist og kanskje noe så tabubelagt som menns helse.

SIKKER SIKRING AV LØFTEREDSKAP

I denne artikkelen skal vi se nærmere på temaet «sikker sikring av løfteredskap».

PODKAST: Tillitsvalgte under press

Leder av HMF, Markus Hansen, og hovedtillitsvalgt i Schindler, Alexander Udnes, deltar i EL og ITs podkast.

VEKSTEN I VESTEN – OG ANDRE BUSKVEKSTER

Vi kan muligens forsøke å frede natur, men det økonomiske systemet er det eneste som virkelig lar seg frede.
2,490FølgereLik
1,118FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X