14. november 2025

Nyutdannede heismontører

Det er alltid en glede med nye tilskudd i rekken av faglærte i faget vårt. Tross bedriftenes varierende vilje til å ta inn lærlinger er det et stadig, stødig tilsig av montører i HMF.

Det er uansett med ekstra glede å melde at vår siste tilkomne tariffbedrift Orona pumper ut montører om dagen. Etter fjorårets, som kanskje var tiårets viktigste kamp har både Nicklas Engseth og Thomas Opland tatt fagprøven. Dessuten skal Daniel Svensson begynne i nær fremtid. Hvordan disse guttene stod i kampen, kravet om tariff i sin bedrift var i seg selv rørende. Gratulerer med vel overstått!
Dette gjelder selvfølgelig intet mindre til alle andre som har tatt fagprøven. 

Niklas Engseth fra Orona har nettopp bestått fagprøven.
Niklas Engseth fra Orona har nettopp bestått fagprøven. Foto: Tor-Erik Lundberg

Daniel Svensson starter snart på sin fagprøve. Foto: Christian Olstad


Siste artikler

KONE VURDERER OPPKJØP AV TKE

Kone ser på nytt på muligheten for et oppkjøp av konkurrenten TKE.

Skal du gå av med pensjon? Her er tingene du bør huske på.

Å gå av med pensjon er for mange en milepæl, og starten på en ny fase i livet. Men for å få mest mulig ut av årene som pensjonist, kan det lønne seg å gjøre noen forberedelser. Pensjonssystemet i privat sektor kan virke som en jungel, og det er lett for enhver person å bli helt svimmel! Vi har derfor forsøkt å samle all relevant informasjon i denne artikkelen, så det skal bli lettere for deg å gå av med pensjon.

ELEVATOR TERMINATOR PÅ PLASS I UKRAINA

I fjor kunne vi lese om heismontør Steinar Gærup, som er en av flere frivillige som har tatt turen ned til det krigsherjede Ukraina med sårt trengte kjøretøy til de ukrainske soldatene som kjemper ved frontlinjen.

Fredsnasjon eller krigsprofitør?

Hvordan vil jeg at Norge skal bli husket? Det er en tanke jeg har hatt mange ganger, når det kommer til Israel-Palestina konflikten. Vil vi være på riktig side av historien? Jeg har tidligere hatt en følelse av at vi er fremme i skoa, og var forholdsvis tidlig ute med å anerkjenne Palestina som stat, og at vi generelt har hatt en bred støtte i befolkningen. Men når det viser seg at oljefondet har store investeringer i militærindustrien i Israel blir jeg mildt sagt usikker.
2,720FølgereLik
1,140FølgereFølg
52AbonnenterAbonnér
X