EUs fjerde jernbanepakke? Nei takk!

Bli med på politisk streik for framtidas jernbane torsdag 10. oktober.

10. oktober klokka 12 til 14 deltar alle medlemmer i Norsk Jernbaneforbund (NJF) og Norsk Lokomotivmannsforbund (NLF) i politisk streik i protest mot Regjeringens planer om å innføre EUs fjerde jernbanepakke i Norge, til tross for at Norge ikke er medlem i EU. Min og din jernbane må styres fra Norge, ikke underlegges EU.

EUs fjerde jernbanepakke vil frata Norge muligheten til å bestemme sikkerhet og organisering av jernbanen. EU vil gjøre anbud, privatisering og konkurranseutsetting obligatorisk for all framtid. EU vil la togselskapene selv bestemme opplæring, bemanning og kompetanse. Vi krever felles regelverk for alle som kjører persontog i Norge.

Framtiden er kollektiv. Toget er klimavinner. Derfor streiker vi mot EUs tvangstrøyer.

Jernbanetrafikken i Norge vil stå stille i to timer for å markere jernbanefolks motstand og uenighet med Regjeringen.

Det vil være markeringer i Oslo, Stavanger, Trondheim og Bergen. Sjekk oversikten under, og møt opp der det måtte passe.

10okt12:0012:45EUs jernbanepakke: Politisk streik med markering på Jernbanetorget i Oslo

10okt13:0014:00EUs jernbanepakke: Politisk streik med markering foran Stortinget i Oslo

10okt12:0014:00EUs jernbanepakke: Politisk streik med markeringer i Stavanger

10okt12:3013:30EUs jernbanepakke: Politisk streik med markering i Trondheim

10okt12:4513:30EUs jernbanepakke: Politisk streik med markering i Bergen

Siste artikler

EU SITT 28. REGIME – ET ENESTE STORT SMUTTHULL

EU-kommisjonen la i mars fram et forslag om å etablere det såkalte 28. regimet. Bak dette obskure navnet finner man en intensjon om å styrke EUs konkurransekraft, nærmere bestemt gjennom å gjøre det enklere å etablere nye selskaper. Men det skjuler seg også betydelige trusler mot rettigheter for arbeidstakere i Europa, nasjonale reguleringer og kampen mot useriøse og kriminelle aktører.

TRETTI ÅR MED EGEN NETTSIDE

World Wide Web ble tilgjengelig og åpnet for allmenn bruk og privatmarkeder helt i starten av nittitallet, men det var først i 1995 at det folkelige gjennombruddet kom med egne norske nettsider og søkemotorer.

ÅRETS KLASSE PÅ STYRT OPPLÆRING

I tillegg til de 18 nye lærlingene som er tilknyttet Opphei, er det i år opprettet en klasse for voksne lærlinger på styrt opplæring.

KOMMENDE KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.
2,726FølgereLik
1,165FølgereFølg
58AbonnenterAbonnér