4. oktober 2023

BREAKING NEWS: Hovedtillitsvalgt i Schindler avskjediget

Alexander Jordnes, hovedtillitsvalgt i Schindler er avskjediget i dag fredag 20. november med øyeblikkelig virkning. Dette betyr at ansettelsesforholdet er avsluttet fra og med klokken 15.00 i dag, og at han har til mandag klokken 09.00 på seg til å levere verktøy nøkler og liknende.

Heller en å gå i dialog med klubb om de faktiske problemer og uenigheter i mellom bedrift og klubb, ta inn over seg den misnøye og frustrasjon som hersker blant de ansatte har altså ledelsen valgt å avskjedige talerøret til de ansatte. Dette er ekstremt provoserende fra ledelsen i Schindler. Dette er ren fagforeningsknusing! Følg med her og i vårer sosiale kanaler for oppdateringer

Siste artikler

VELKOMMEN TIL BURSDAGSFEIRING

I disse dager er det 25 år siden Stiftelsen OPPHEI, som er et landsdekkende opplæringskontor for heisfaget, ble opprettet. Nå inviterer de til stor feiring!

VINNER AV ÅRETS HEISCUP

Det var knyttet stor spenning rundt hvem som skulle gå seirende ut av årets heiscup i den latviske hovedstaden. Mange lag var på forhånd utpekt som favoritter, deriblant Koneklubben som vant fjorårets heiscup i Malaga.

BRUSSEL VIL HA OMKAMP!

Etter mange politiske streiker og fanemarkeringer vant fagbevegelsen gjennom med mange av sine krav da Stortinget endelig vedtok regjeringens forslag til innstramminger i innleieregelverket.

PRAKTISK INFORMASJON OM HEISCUP 2023 I RIGA

Det nærmer seg avspark for årets Heiscup! Her er alt du trenger å vite før avreise.
2,486FølgereLik
1,037FølgereFølg
35AbonnenterAbonnér
X