Nytt 40-timerskurs for verneombud

Er du nyvalgt verneombud, medlem av Arbeidsmiljøutvalg eller tillitsvalgt som trenger innsikt og forståelse om helse, miljø og sikkerhetsarbeid?

EL og IT, Oslo/Akershus, avholder 40-timers kurs den 20., 21., 22. september, 7. og 8. oktober. Alle dager fra klokken 08:00 – 16:00 i lokalene til HMF og EL og IT i Østre Aker Vei 24 i Oslo.

Husk at ifølge Arbeidsmiljøloven, så skal arbeidsgiver sørge for at verneombud og medlemmer av Arbeidsmiljøutvalg (AMU) får den opplæringen som er nødvendig for å kunne utføre vervet på en forsvarlig måte. Arbeidsgiver skal dekke alle utgifter. Videre har disse rett til å delta på de kurs som fagforening/forbund avholder. I henhold til Forskrift om organisering, ledelse og medvirkning skal opplæringens varighet være på minst 40 timer.

For påmelding eller spørsmål ta kontakt med EL og IT Forbundet. Spørsmål kan også rettes til HMS-ansvarlig i Heismontørenes Fagforening, Lars Selebø.

Siste artikler

EU SITT 28. REGIME – ET ENESTE STORT SMUTTHULL

EU-kommisjonen la i mars fram et forslag om å etablere det såkalte 28. regimet. Bak dette obskure navnet finner man en intensjon om å styrke EUs konkurransekraft, nærmere bestemt gjennom å gjøre det enklere å etablere nye selskaper. Men det skjuler seg også betydelige trusler mot rettigheter for arbeidstakere i Europa, nasjonale reguleringer og kampen mot useriøse og kriminelle aktører.

TRETTI ÅR MED EGEN NETTSIDE

World Wide Web ble tilgjengelig og åpnet for allmenn bruk og privatmarkeder helt i starten av nittitallet, men det var først i 1995 at det folkelige gjennombruddet kom med egne norske nettsider og søkemotorer.

ÅRETS KLASSE PÅ STYRT OPPLÆRING

I tillegg til de 18 nye lærlingene som er tilknyttet Opphei, er det i år opprettet en klasse for voksne lærlinger på styrt opplæring.

KOMMENDE KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.
2,726FølgereLik
1,165FølgereFølg
58AbonnenterAbonnér