Til søksmål mot ACER og høye strømpriser

Er du lei av høye strømpriser og mener du at EU har fått for stor innflytelse i norsk politikk og arbeidsliv? Det gjør Nei til EU, som mener at avståelsen av norsk suverenitet til EUs energibyrå ACER er grunnlovsstridig.

Derfor har de gått til sak mot staten. I november tapte Nei til EU saken i Oslo tingrett, men nå anker de saken videre til lagmannsretten.

I den anledning ønsker de økonomiske bidrag for å føre saken videre. Mener du at dette er en viktig sak som du ønsker å støtte økonomisk?

Da kan du sende valgfritt beløp via Vipps til 516595

Oversikt over innsamlingsresultatet vil bli presentert på deres nettside. Eventuelle overskytende midler fra innsamlingen vil spesifikt brukes til å motarbeide nye suverenitetsavståelser.

Les mer om rettsaken på Nei til EU sine nettsider.

Siste artikler

TRETTI ÅR MED MRL-HEISER

Frem til 1990-tallet var heiser nesten uten unntak avhengige av et separat maskinrom, vanligvis plassert over sjakten.

LANGVARIG STREIK FOR TARIFFAVTALE VED ANDRESEN KAROSSERI I SKI

Helt siden den 18. mars har bilpleierne hos Andresen Karosseri i Ski måtte streike for å få noe så selvfølgelig som en tariffavtale.

EN FUSJON KAN TREKKE UT

KONE sitt planlagte oppkjøp av TK Elevator kan møte store hindringer hos konkurransemyndighetene i Europa og flere andre land. Ifølge Reuters ventes avtalen å bli grundig undersøkt av EU, samt myndigheter iblant annet USA og Storbritannia.

DATO FOR MEKLING ER FASTSATT

Ettersom arbeidsgiverne i HLF ikke viste tilstrekkelig vilje til å imøtekomme foreningens krav, valgte foreningens forhandlingsutvalg å avslutte forhandlingene den 7. mai. Nå er dato for mekling fastsatt.
2,718FølgereLik
1,143FølgereFølg
57AbonnenterAbonnér