17. september 2025

Falt ned i heissjakt

En person skal ha falt ned i en nybygd heissjakt i Stavanger Sentrum.

En person skal ha falt ned i en nybygd heissjakt fredag 3. juni. Det er Sør-Vest politidistrikt som selv melder dette på Twitter.

Nødetatene rykket ut rett før klokken 11.00, og det jobbes nå med å få løftet ut vedkommende. Skadeomfanget er ukjent, skriver politiet. 

Trolig har vedkommende falt 3-4 meter melder NRK.

Siste artikler

HEISCUPEN I MILANO

Til tross for at det på forhånd var blitt varslet regn i Milano denne helgen i september – gikk den førtiførste heiscupen av stabelen under et lett skydekke i 25 varmegrader.

Praktisk informasjon om Heiscup 2025

Nedenfor finner du praktisk informasjon om årets heiscup som arrangeres helgen 12/9 til 14/9.

NYTT KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.

ÅRETS LÆRLINGER

Det er fint at vi har klart å opprettholde en klasse ved Opplæringskontoret for heisfag med 14 nye lærlinger som kommer rett fra skolen. Men hvis vi ser på alderssammensetningen i bransjen, så burde det vært langt flere lærlinger for å imøtekomme antall montører som snart kan gå av med pensjon.
2,712FølgereLik
1,136FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X