Støtteerklæring fra Heismontørenes Fagforening til de streikende brukerstyrte personlige assistentene (BPA) i NHO-området

Heismontørenes Fagforening ønsker å uttrykke vår fulle støtte til de brukerstyrte personlige assistentene som nå er i streik etter at meklingen mellom Fagforbundet og NHO brøt sammen natt til 12. september.

Styret i heismontørenes fagforening støtter deres krav om rettferdige lønns- og arbeidsvilkår. Det er helt urimelig at BPA-ene i NHO-området ikke skal få samme lønnsoppgjør som andre BPA-er.

Vi stiller oss også bak kravet om at erfaring skal gi uttelling i form av bedre lønn. Ansiennitetsbestemmelser er viktige for å sikre at kompetanse og erfaring verdsettes, og det er på høy tid at dette blir en realitet også for dere.

Heismontørenes Fagforening har alltid støttet arbeideres kamp for rettferdige lønns- og arbeidsvilkår.

Stå på videre og hold ut et sekund lengre enn arbeidsgiverne. Dere har heismontørenes fulle støtte i ryggen!

Med solidarisk hilsen,
Heismontørenes Fagforening

Siste artikler

ÅRETS LÆRLINGER

Atten nye lærlinger er i år tilknyttet Opplæringskontoret for heisfaget (Opphei). Det er fire flere enn i fjor.

HEISCUPEN PÅ SØRLANDET

Etter flere år i utlandet ble det i fjor vedtatt å flytte årets heiscup tilbake til Norge, og dermed kom flere enn 200 heismontører ned til Sørlandet for foreningens store sportslige og sosiale arrangement.

PRAKTISK INFO TIL ÅRETS HEISCUP

Helgen fredag 28. august til søndag 30. august er det klart for årets heiscup som i år finner sted i Kristiansand. Nedenfor finner du relevant praktisk informasjon vedørende heiscupen.

HØSTENS KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.
2,724FølgereLik
1,157FølgereFølg
58AbonnenterAbonnér