16. juni 2025

Heisprodusenten Hydroware får nye eiere

Et investeringsselskap har inngått en avtale om å kjøpe Hydroware fra selskapets grunnleggere og andre aksjonærer.

Det er den svenske heisprodusenten Hydroware som selv skriver på sine nettsider at investeringsselskapet CapMan Buyout kjøper den svenske heisprodusenten. Transaksjonen forventes å være fullført i juni 2022.

Hydroware ble grunnlagt i 1998 gjennom en MBO (Management buyout/Ledelsesoppkjøp) fra Schindler hvor selskapets grunnlegger og majoritetseier Kjell Johansson la grunnlaget for virksomheten og utviklet selskapet. Selskapet produserer, utvikler og selger driv- og kontrollsystemer for modernisering av heiser. Her til lands er de særlig kjent for sine hydrauliske heiser. Hydroware har rundt 170 ansatte, med hovedkontor i Alvesta og fire salgskontorer i Europa.

«Jeg grunnla Hydroware med en visjon om å skape et markedsledende selskap for modernisering av heiser basert på et markedsledende produkt, et førsteklasses tilbud til våre kunder og et positivt bidrag til et mer bærekraftig samfunn. Med det som base har Hydroware utviklet seg til å bli en internasjonal markedsleder i sitt segment. Jeg ønsker CapMan hjertelig velkommen om bord som ny eier og ser frem til vårt samarbeid i selskapets neste sterke vekstfase med blant annet lansering av nye produkter og fortsatt internasjonal ekspansjon. Med CapMans støtte er Hydroware godt posisjonert for fortsatt suksess», sier Hydroware sin grunnlegger Kjell Johansson i et innlegg på Hydroware sine nettsider.

Siste artikler

EN CUP FOR SAMHOLD

Siden 1983 har foreningen arrangert den årlige heiscupen, som har vært av stor betydning for et felleskap på tvers av klubber og landsdeler. Her tar vi et historisk tilbakeblikk til den spede oppstarten med den første heiscupen som ble arrangert i 1983 etter et initiativ fra Koneklubben.

Kollektivt selvmål: Stem Frp!

Det skjer hvert valgår; målingene tikker inn, og et lite knippe fagforeningsmedlemmer har plutselig begynt å sverge troskap til Fremskrittspartiet. På tampen av 2024 kunne vi lese i Fri Fagbevegelse at også medlemmer i EL og IT Forbundet nå vurderer å stemme på Frp. Målingen viser at Arbeiderpartiet og Fremskrittspartiet er de to største partiene i forbundet – begge med 18 prosent. Målinger som dette skaper panikk i LO, skuffelse i Arbeiderpartiet, og forbundsledere som lurer på hvordan dette er mulig! «Det er mørkt, veldig mørkt, folkens,» uttalte forbundsleder Geir Ove Kulseth om målingen. Men er det overraskende? Og er egentlig Frp og fagbevegelsen en så dårlig match som alle skal ha det til?

FRANK OM PENSJONISTTILVÆRELSEN OG MANNEHELSE

Mange kjenner den pensjonerte Kone-montøren som blant annet mangeårig kasserer i foreningen. Redaksjonen har tatt en prat med den trivelige østfoldingen om den nye tilværelsen som pensjonist og kanskje noe så tabubelagt som menns helse.

SIKKER SIKRING AV LØFTEREDSKAP

I denne artikkelen skal vi se nærmere på temaet «sikker sikring av løfteredskap».
2,491FølgereLik
1,122FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X