Markering Traftec-klubben Grimstad 16.08.18

Det var godt oppmøte da Traftec-klubben markerte mot ledelsen for tariffavtale en regntung torsdag 16. august.

Blandt appellantene var Jan Olav Andersen (leder av EL&IT), vår egen Rune Larsen (nesteleder i HMF) og Øyvind Valentinsen fra EL&IT rogaland. 
Traftec-klubben er allerede i streik etter at EL&IT forbundet fikk godkjent plassoppsigelse for alle medlemmene. To dager før streiken startet, meldte noen medlemmer seg ut.

Ledelsen i Traftec mener at inngåelse av tariffavtale vil føre til at de taper i anbudskonkurransen hos statens veivesen, da det blir for dyrt med en tariffavtale.

Siste artikler

LANGVARIG STREIK FOR TARIFFAVTALE VED ANDRESEN KAROSSERI I SKI

Helt siden den 18. mars har bilpleierne hos Andresen Karosseri i Ski måtte streike for å få noe så selvfølgelig som en tariffavtale.

EN FUSJON KAN TREKKE UT

KONE sitt planlagte oppkjøp av TK Elevator kan møte store hindringer hos konkurransemyndighetene i Europa og flere andre land. Ifølge Reuters ventes avtalen å bli grundig undersøkt av EU, samt myndigheter iblant annet USA og Storbritannia.

DATO FOR MEKLING ER FASTSATT

Ettersom arbeidsgiverne i HLF ikke viste tilstrekkelig vilje til å imøtekomme foreningens krav, valgte foreningens forhandlingsutvalg å avslutte forhandlingene den 7. mai. Nå er dato for mekling fastsatt.

HBU TRENGER DITT BIDRAG

Flere kursdeltagere har bidratt med bilder, filmer og historier som vi kan benytte i kurssammenheng. Særlig på arbeidsplassundersøkelsen, i forbindelse med FSE kursene, er det flere som deler sine hendelser med oss – noe som vi bruker i kursene.
2,717FølgereLik
1,144FølgereFølg
57AbonnenterAbonnér