12. desember 2025

Minnemarkering for ofrene etter brannen på Gulskogen i 2008

Fagbevegelsen var tilstede for og minnes de avdøde og vise respekt til deres etterlatte.

Det er 10 år siden sju polske arbeidere døde i den tragiske brannen på Gulskogen utenfor Drammen. Fagbevegelsen var tilstede fredag 9. november da det ble avholdt minnemarkering på branntomta. Blant initiativtakerne var Byggfag Drammen-Bærum som inviterte til servering og debatt i sine lokaler etterpå, hvor det var en fremleggelse av DeFacto-rapporten om ulykken.

Rune Ask (til venstre) og Helge Breistein (henholdsvis leder og nestleder i Byggfag Drammen-Bærum) holdt appell ved branntomta. Foto: Vegard Olimbstad
Foto: Vegard Olimbstad
Foto: Vegard Olimbstad

Siste artikler

NY VALGKOMITE I HMF

Det er enda noen måneder til foreningens årsmøte, men allerede nå kan du foreslå kandidater til styret og andre verv foreningen.

TRE TILTALT ETTER DØDSULYKKE

Fem personer mistet livet da en byggheis raste over 20 meter på en byggeplass nord for Stockholm i desember 2023. Nå er to montører og selskapets administrerende direktør tiltalt for grove brudd på arbeidsmiljøloven.

FANEMARKERING FOR PALESTINA

I regi av LO i Oslo arrangeres det fanemarkering på Eidsvolls plass foran Stortinget torsdag 27. november kl. 14.30 med faner, appeller og musikkinnslag!

Pensjonstilværelsen, til Løkke

Siden før jeg viklet meg inn i arbeidslivet, har jeg hatt en gående idé om at pensjonstilværelsen skulle være det store målet. Nirvana. Livet etter døden, eller etter arbeidet, før døden. Livet, hvor jeg har opparbeidet meg kredit nok i vår herres hage til å breke rundt med resten av de frie sauene.
2,721FølgereLik
1,142FølgereFølg
52AbonnenterAbonnér
X