7. juli 2025

Minnemarkering for ofrene etter brannen på Gulskogen i 2008

Fagbevegelsen var tilstede for og minnes de avdøde og vise respekt til deres etterlatte.

Det er 10 år siden sju polske arbeidere døde i den tragiske brannen på Gulskogen utenfor Drammen. Fagbevegelsen var tilstede fredag 9. november da det ble avholdt minnemarkering på branntomta. Blant initiativtakerne var Byggfag Drammen-Bærum som inviterte til servering og debatt i sine lokaler etterpå, hvor det var en fremleggelse av DeFacto-rapporten om ulykken.

Rune Ask (til venstre) og Helge Breistein (henholdsvis leder og nestleder i Byggfag Drammen-Bærum) holdt appell ved branntomta. Foto: Vegard Olimbstad
Foto: Vegard Olimbstad
Foto: Vegard Olimbstad

Siste artikler

STRØMBRUDD GA HEISKAOS 

Mandag den 28. april ble den iberiske halvøy rammet av et massivt strømbrudd som beskrives som det verste i nyere historie.

FERIEHJEMMET

Etter en større debatt ble det den 30. mai i 1951 vedtatt at foreningen skulle gå til innkjøp av en eiendom på Nesoddtangen.

ALT KAN REPARERES 

Slik som en kjent sykkelreparatør, så tenker han trolig i skruer og muttere – og opp igjennom oppveksten har han alltid søkt kunnskap ved å demontere ting for å se hvordan de virker.

TAKK FOR FERIEN!

Alle trenger et avbrekk i hverdagen, og det er takket være fagbevegelsen at vi her til lands kan glede oss over fem uker betalt ferie. Noe som mange arbeidstagere i land som for eksempel USA kan se langt etter, hvor de ansatte ikke har noen lovbestemt rett til ferie.
2,492FølgereLik
1,131FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X