18. september 2025

HBU utsetter alle kurs

HBU informerer:

Med bakgrunn i rådende omstendigheter nasjonalt, har styret i HLF bestemt seg for å utsette alle kurs i regi av HBU inntil videre. Tiltaket settes i verk for å forebygge smitte av koronaviruset på arbeidsplasser i de ulike bedriftene.

Dette innebærer at deltagelse på ukeskurs og FSE-kurs på HBU utsettes.

HBU kommer tilbake med oppdatert informasjon om fremtidige kurs, så snart de vet mer om utviklingen.

Siste artikler

HEISCUPEN I MILANO

Til tross for at det på forhånd var blitt varslet regn i Milano denne helgen i september – gikk den førtiførste heiscupen av stabelen under et lett skydekke i 25 varmegrader.

Praktisk informasjon om Heiscup 2025

Nedenfor finner du praktisk informasjon om årets heiscup som arrangeres helgen 12/9 til 14/9.

NYTT KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.

ÅRETS LÆRLINGER

Det er fint at vi har klart å opprettholde en klasse ved Opplæringskontoret for heisfag med 14 nye lærlinger som kommer rett fra skolen. Men hvis vi ser på alderssammensetningen i bransjen, så burde det vært langt flere lærlinger for å imøtekomme antall montører som snart kan gå av med pensjon.
2,712FølgereLik
1,136FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X