22. mars 2025

Memorial day

For å minnes de mange omkomne i arbeidsulykker i USA og Canada vil den amerikanske fagforeningen avholde en nasjonal minnedag i dag 28. april.

IUEC Director of Safety, Mike Langer, forteller redaksjonen at denne dagen vil The International Union of Elevator Constructors (IUEC) arrangere IUEC Safety Stand Down Day for å minnes de som dro på jobb men aldri kom hjem. Dette sammenfaller også med Workers Memorial Day i USA og The National Day of Mourning i Canada.

IUEC har siden starten i 1901 dessverre mistet i underkant av 300 medlemmer i arbeidsulykker.

I den forbindelse har de opprettet en nettside hvor de vil dele viktig HMS-informasjon. Siden er tilgjengelig fra i dag, tirsdag den 28. april 2020.

Siste artikler

FÆRRE OMKOM INNEN BYGG- OG ANLEGG

Det var i 2024 en betydelig nedgang i antall arbeidsskadedødsfall innen bygge- og anleggsbransjen.

NYTT 4O TIMERSKURS

Er du nyvalgt verneombud eller trenger du å friske opp kunnskapen?

KONTAKT VALGKOMITEEN

Innkalling til årsmøte i Heismontørens Fagforening som skal være den 10. april er sendt ut til alle medlemmer. I tiden frem til årsmøte ønsker valgkomiteen forslag til aktuelle kandidater til representanter til styre og andre oppgaver i foreningen.

NYE KVARTSMÅLINGER VED HEISMONTASJE

Redaksjonen var med på et av Statens Arbeidsmiljøinstitutts (STAMI) pilotprosjekt hvor de kartlegger hvor mye kvartsstøv som virvler opp i og rundt i heissjakta i forbindelse med heismontasje.
2,490FølgereLik
1,100FølgereFølg
47AbonnenterAbonnér
X