Schindler: Oppnår ikke resultatet – kutter årsverk

Sveitsiske Schindler – verdens nest største heisprodusent, etter amerikanske Otis, planlegger å kutte omlag 2000 stillinger.

Dette etter å ha redusert resultatet i andre kvartal med i overkant av 25 prosent som følge av koronaviruset, skriver Finansavisen.

Resultatet etter skatt beløp seg i andre kvartal til 313 millioner sveitserfranc (3,1 milliarder kroner), mot 436 millioner sveitserfranc i samme periode i fjor. Videre melder selskapet om at inntektene for året 2020 er ventet å falle med seks prosent, og at årsresultatet skal havne et sted mellom 680-720 millioner sveitserfranc.

Inntektene sank 8,7 % til 4,96 milliarder franc, mens ordrene falt 12,1 % til 5,4 milliarder franc da nye installasjoner og moderniseringsprosjekter falt over hele verden og forventes ikke å komme seg opp igjen i fjor før 2022 melder Reuters.

Halvårsrapport

Siste artikler

HØSTENS KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.

ISO 8100-1:2026

Det er kanskje ikke noen bokstaver og tall som sier så mye – i hvert fall ikke enda.

ORONA ELEKTRIFISERER BILPARKEN

På slutten av fjoråret fremforhandlet Oronaklubben en ny avtale som tar for seg firmabiler – og i våres rullet de første bilene ut på veien.

Ble du syk i ferien?

Blir du syk i ferien, kan du ha rett til å få feriedagene til gode senere. Ferieloven stiller imidlertid klare krav for at du skal kunne kreve ny ferie.
2,720FølgereLik
1,143FølgereFølg
58AbonnenterAbonnér