2. juni 2023

Schindler: Oppnår ikke resultatet – kutter årsverk

Sveitsiske Schindler – verdens nest største heisprodusent, etter amerikanske Otis, planlegger å kutte omlag 2000 stillinger.

Dette etter å ha redusert resultatet i andre kvartal med i overkant av 25 prosent som følge av koronaviruset, skriver Finansavisen.

Resultatet etter skatt beløp seg i andre kvartal til 313 millioner sveitserfranc (3,1 milliarder kroner), mot 436 millioner sveitserfranc i samme periode i fjor. Videre melder selskapet om at inntektene for året 2020 er ventet å falle med seks prosent, og at årsresultatet skal havne et sted mellom 680-720 millioner sveitserfranc.

Inntektene sank 8,7 % til 4,96 milliarder franc, mens ordrene falt 12,1 % til 5,4 milliarder franc da nye installasjoner og moderniseringsprosjekter falt over hele verden og forventes ikke å komme seg opp igjen i fjor før 2022 melder Reuters.

Halvårsrapport

Siste artikler

OMKOM I PATERNOSTERHEIS

Før 2002 ble det anslått at det i Tyskland døde en person per år i en Paternosterheis. Nå har denne heistypen krevd enda et liv.

HMF VISER SIN STØTTE TIL AVSKJEDIGET TILLITSVALGT HOS IKEA

Mandag den 15. mai deltok foreningen på en støttemarkering utenfor Oslo tinghus hvor rettsaken mot arbeidsgiveren skulle foregå.

OSLO TAR FLERE GREP MOT SOSIAL DUMPING

Oslo kommune vil nå skjerpe kravene til sine leverandører for å bekjempe arbeidslivskriminalitet og sosial dumping.

VIL FLAGGE UT VINTAPPING TIL DANMARK

Den 10. mai deltok foreningen på en markering til støtte for Vin- og Brennevinarbeidernes fellesklubb på Gjelleråsen rett utenfor Oslo.
2,473FølgereLik
996FølgereFølg
35AbonnenterAbonnér
X