23. august 2025

Ufaglært i India omkom da han forsøkte å reparere heisen

En hotellansatt i India omkom da han selv forsøkt å reparere heisen istedenfor å ringe etter hjelp fra et servicefirma.

Det er det The Times of India som melder om den tragiske ulykken hvor en 29 år gammel hotellansatt omkom da han forsøkte å få i gang heisen som hadde stanset i hotellets fjerde etasje.

Ulykken skal ha skjedd da den forulykkede skal ha forsøkt å løse et mekanisk problem med heisen. Heisen skal plutselig ha startet og mannen skal ha kommet i klem og omkommet momentant. Han burde ha ringt etter hjelp fra et servicefirma, sier en inspektør til nettstedet som understreker at hotelldirektøren ikke burde ha tillatt at den ansatte utførte reparasjonsarbeid på egenhånd.

Siste artikler

Stortingsvalget: Partiene svarer

Den 8. september er det Stortingsvalg, og folket skal igjen stemme frem hvem som skal styre landet de neste fire årene.

RØYKEN SOM SPREDTE SEG I HEISSJAKTENE 

Nest år er det førti år siden den katastrofale brannen ved Hotel Caledonien i Kristiansand.

HEISER TRYGGHET OG TILGJENGELIGHET OPP I SKYENE

En av Trondheims største heiseiere sikrer lovpålagt informasjon om løfteinnretninger i den digitale loggboka, Lilo, fra Norsk Heiskontroll. Det anbefaler de også andre å gjøre.

MEST VANLIG MED RUSMIDLER I BYGGEBRANSJEN 

En studie gjennomført ved Karolinska University Laboratory – viser at byggebransjen er den bransjen med høyest bruk av narkotika i Sverige.
2,714FølgereLik
1,132FølgereFølg
51AbonnenterAbonnér
X