21. mai 2024

TARIFFORHANDLINGENE STARTER I DAG

Det var et forventningsfullt og optimistisk forhandlingsutvalg som i dag stilte til forhandlinger i Næringslivets Hus på Majorstua i Oslo.

«Jeg har store forventninger til at blant annet arbeidsgiveren tar trusselen fra kvarts på alvor og leverer på kravene våre», sa Markus Hansen før han forvant inn i NHOs høyborg sammen med resten av foreningens forhandlingsutvalg. 

Se kravene som ble overlevert den 17. april her.

Foreningens forhandlingsutvalg består av Kim Andre Arnesen (EL og IT), Markus Hansen (leder av HMF, Otis), Rune Larsen (nestleder i HMF, Schindler), Christopher R. Fossum (2. nestleder i HMF, Schindler), Bård Navrud (Kone), Glenn Petter Krohn (Alimak), Trond Polden (Kone), Kristian Håkonsen (Orona), Stian Andersson (TKE) og Phillip Elling (Otis).

Arbeidsgiverne stiller med Rune Finne (leder av HLF, Alimak), Lasse Olberg (Schindler), Morten Braastad (TKE), Jan Erik Toft (Otis), Audun Grimsland (Alimak), Jørn Apeland (UniHeis), Andreas Nygaard (Orona), Jon Terje Lian (Lian Heis), Richard Huber (Kone), Tarik Ljevo (Kone), Arianne Tischbein (Kone), Ben Gjerland (HLF/forhandlingsleder) og Joachim Berge-Bang (advokat i Nelfo/NHO).

Det er avsatt tre dager til forhandlingene som startet mandag 6. mai.

Les om helsefarlig byggstøv her.

Siste artikler

DU KAN NÅ AVGI DIN STEMME

Den 8. mai ble det enighet i forhandlingene på heisoverenskomsten. Frem til 23. mai kan alle medlemmer si hva de mener om resultatet ved å avgi sin stemme.

ENIGHET I TARIFFOPPGJØRET

Etter tre dager med forhandlinger ble det onsdag kveld enighet med arbeidsgiverne i tarifforhandlingene på heisoverenskomsten.

TARIFFORHANDLINGENE DAG FOR DAG

Mandag 6. mai til onsdag 8. mai er satt av til tarifforhandlinger på Overenskomsten for heisfaget.

HEISPLAN UNDERGRAVER FORTSATT DET ORGANISERTE ARBEIDSLIVET

Heisbransjen i Norge er godt organisert. Ca. 95% av heismontørene i Norge er med i en fagforening. Samtidig benytter de aller fleste heisfirmaene den landsomfattende tariffavtalen, Heisoverenskomsten, til å lage sine grunnleggende spilleregler mellom arbeidstakere og arbeidsgivere.
2,501FølgereLik
1,063FølgereFølg
44AbonnenterAbonnér
X