12. juli 2025

NY TARIFFBEDRIFT

Det jobbes stadig med å få flere bedrifter til å ta del i heisoverenskomsten, og den 3. desember i fjor kunne vi gratulere Motum med signert tariffavtale.

«Vi har vært i dialog med både klubb og bedrift over en lengre tid», forteller Markus Hansen til redaksjonen.

«De ansatte har fått informasjon fra foreningen om hva et medlemskap i HMF innebærer, noe som er kjent for mange av de ansatte i Motum, da flere av de tidligere har jobbet i Myhre heis», fortsetter han.

«Det har vært konstruktive samtaler med daglig leder i Motum, Kyrre Sagen, om hva en tariffavtale innebærer», avslutter han fornøyd om samtalene som førte frem.

Siste artikler

Bleieskift, duplo og kald kaffe

Morgan Helseth er en omgjengelig og trivelig tobarnsfar, som nylig har blitt valgt inn som nestleder i HMF. Han jobber til daglig i TKE Oslo, og holder til på Abildsø, han har erfaring som både montør og arbeidsleder. Morgan er engasjert i å bedre arbeidsdagen til montørene i sjakta, og trives med å sørge for at folk kommer trygt opp og ned.

FORENINGENS KURSPLAN

Utover høsten og vinteren avholder foreningen flere nyttige og spennende kurs både for tillitsvalgte og for medlemmer.

STRØMBRUDD GA HEISKAOS 

Mandag den 28. april ble den iberiske halvøy rammet av et massivt strømbrudd som beskrives som det verste i nyere historie.

FERIEHJEMMET

Etter en større debatt ble det den 30. mai i 1951 vedtatt at foreningen skulle gå til innkjøp av en eiendom på Nesoddtangen.
2,492FølgereLik
1,131FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X