13. september 2025

BOLIGBYGGING I 2024

På grunn av renteheving og usikkerhet i boligmarkedet vil 2024 by på fortsatt utsettelser av boligprosjekter og en nedgang i påbegynte nye prosjekter.

Dette hvis vi skal tro en rapport fra Byggfakta  hvor det fremgår at det i 2024 ser ut til at markedet vil utsette 3 av 4 planlagte nybygg innen boligprosjekter, og at det vil bli utfordrende for de som jobber i dette markedet å beholde sin andel. 

De antyder også at kommende prosjektene for igangsetting i 2024 vil ha en betydelig nedgang i verdien, med en forventning om at det totale volumet vil være under 550 milliarder kroner.

Rapporten kan lastes ned på nettsiden til Byggfakta.

Siste artikler

Praktisk informasjon om Heiscup 2025

Nedenfor finner du praktisk informasjon om årets heiscup som arrangeres helgen 12/9 til 14/9.

NYTT KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.

ÅRETS LÆRLINGER

Det er fint at vi har klart å opprettholde en klasse ved Opplæringskontoret for heisfag med 14 nye lærlinger som kommer rett fra skolen. Men hvis vi ser på alderssammensetningen i bransjen, så burde det vært langt flere lærlinger for å imøtekomme antall montører som snart kan gå av med pensjon.

ULOVLIG LØNNSTREKK I SCHINDLER AUSTRALIA

Den australske fagforeningen ETU (Electrical Trades Union) gikk til frontalangrep mot Schindler etter at ansatte i Queensland, Western Australia og i New South Wales hadde gjennomført korte, lovlige streiker i forbindelse med årets lønnsoppgjør.
2,712FølgereLik
1,132FølgereFølg
51AbonnenterAbonnér
X