18. september 2025

Minnemarkering for ofrene etter brannen på Gulskogen i 2008

Fagbevegelsen var tilstede for og minnes de avdøde og vise respekt til deres etterlatte.

Det er 10 år siden sju polske arbeidere døde i den tragiske brannen på Gulskogen utenfor Drammen. Fagbevegelsen var tilstede fredag 9. november da det ble avholdt minnemarkering på branntomta. Blant initiativtakerne var Byggfag Drammen-Bærum som inviterte til servering og debatt i sine lokaler etterpå, hvor det var en fremleggelse av DeFacto-rapporten om ulykken.

Rune Ask (til venstre) og Helge Breistein (henholdsvis leder og nestleder i Byggfag Drammen-Bærum) holdt appell ved branntomta. Foto: Vegard Olimbstad
Foto: Vegard Olimbstad
Foto: Vegard Olimbstad

Siste artikler

HEISCUPEN I MILANO

Til tross for at det på forhånd var blitt varslet regn i Milano denne helgen i september – gikk den førtiførste heiscupen av stabelen under et lett skydekke i 25 varmegrader.

Praktisk informasjon om Heiscup 2025

Nedenfor finner du praktisk informasjon om årets heiscup som arrangeres helgen 12/9 til 14/9.

NYTT KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.

ÅRETS LÆRLINGER

Det er fint at vi har klart å opprettholde en klasse ved Opplæringskontoret for heisfag med 14 nye lærlinger som kommer rett fra skolen. Men hvis vi ser på alderssammensetningen i bransjen, så burde det vært langt flere lærlinger for å imøtekomme antall montører som snart kan gå av med pensjon.
2,712FølgereLik
1,136FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X