16. september 2025

Pågrepet for å ha spyttet på heistablå

Mens vi andre gjør hva vi kan for å unngå spredning av koronaviruset, så kan det virke som at andre går aktivt inne for det motsatte.

En 63 år gammel mann ble fanget opp av et overvåkningskamera i det han spyttet på alle knappene i heisen. Dette etter først å ha trykt på knappen for sin egen etasje, skriver nettavisen The Star.

Bekymrete beboere i Sungai Ara (Malaysia) varslet politiet som pågrep mannen. Den mistenkte skal ha innrømmet at han var involvert i hendelsen og er nå varetekstfengslet.

Beboerne kan puste lettet ut etter at den mistenkte ikke viste symptomer på Covid-19 og ble testet negativt for viruset.

Siste artikler

Praktisk informasjon om Heiscup 2025

Nedenfor finner du praktisk informasjon om årets heiscup som arrangeres helgen 12/9 til 14/9.

NYTT KURS FOR VERNEOMBUD

EL og IT Forbundet Oslo og Akershus inviterer til høstens 40-timers grunnopplæring i helse, miljø og sikkerhet (HMS). Kurset arrangeres i samarbeid med AOF Norge, og er obligatorisk for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalg samt ledere med ansvar for arbeidsmiljø.

ÅRETS LÆRLINGER

Det er fint at vi har klart å opprettholde en klasse ved Opplæringskontoret for heisfag med 14 nye lærlinger som kommer rett fra skolen. Men hvis vi ser på alderssammensetningen i bransjen, så burde det vært langt flere lærlinger for å imøtekomme antall montører som snart kan gå av med pensjon.

ULOVLIG LØNNSTREKK I SCHINDLER AUSTRALIA

Den australske fagforeningen ETU (Electrical Trades Union) gikk til frontalangrep mot Schindler etter at ansatte i Queensland, Western Australia og i New South Wales hadde gjennomført korte, lovlige streiker i forbindelse med årets lønnsoppgjør.
2,712FølgereLik
1,135FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X