1. juli 2025

MOTUM AB OVERTAR UNIHEIS AS

Fredag den 28. april ble det kjent at svenske Motum har overtatt norske Uniheis AS.

Det var for et år siden at Mitsubishi Electric Corporation, en global leverandør av heiser og rulletrapper, kunngjorde at de hadde kjøpt det svenske heiskonsernet Motum AB.

Siden da har mange lurt på hva som vill skje med den norske Oslobaserte heisbedriften Uniheis som i 35 år har vært kjent for å levere kvalitetsheiser fra Mitsubishi. Ikke bare i Norge, men også i Danmark. 

Nå er det klart at Motum AB har overtatt Uniheis AS fra og med den 28. april.

«I over 35 år har vi jobbet med Mitsubishi som leverandør og har hatt fokus på kvalitet. Vi har vært alene i markedet med dette tilbudet, og endelig får vi trekkraft til å nå ut til enda flere med våre produkter og tjenester. Vi er veldig glade for våre nye norske og svenske kolleger, og ser frem til å dele kunnskap mellom selskapene fremover», sier Jørn Apeland, administrerende direktør i Uniheis AS i en pressemelding.

«Uniheis vil utgjøre en nøkkelrolle i Motums fremtidige utvikling og ekspansjon. Erfaringen og ekspertisen som finnes i Uniheis gjør det mulig for oss å akselerere kunnskapsoverføringen, og dermed kan Motum tilby Mitsubishiprodukter også til våre svenske kunder», sier Fredrik Eliasson, konsernsjef for Motum AB

Siste artikler

ALT KAN REPARERES 

Slik som en kjent sykkelreparatør, så tenker han trolig i skruer og muttere – og opp igjennom oppveksten har han alltid søkt kunnskap ved å demontere ting for å se hvordan de virker.

TAKK FOR FERIEN!

Alle trenger et avbrekk i hverdagen, og det er takket være fagbevegelsen at vi her til lands kan glede oss over fem uker betalt ferie. Noe som mange arbeidstagere i land som for eksempel USA kan se langt etter, hvor de ansatte ikke har noen lovbestemt rett til ferie.

Urolige tider – eller en gyllen mulighet for EU-kåte liberalister?

Høyresiden i norsk politikk (og kanskje særlig partiet Venstre) bruker uro i verden som argument for norsk medlemskap i EU. Uten EU står vi uten et sikkerhetsnett, sier EU-tilhengerne, men dette handler egentlig om noe helt annet enn sikkerhet; nemlig det å få Norge inn i en union styrt av marked, konkurranse og kapital – med minst mulig fellesskapstekning, velferd og innblanding fra oss i fagbevegelsen.

EN CUP FOR SAMHOLD

Siden 1983 har foreningen arrangert den årlige heiscupen, som har vært av stor betydning for et felleskap på tvers av klubber og landsdeler. Her tar vi et historisk tilbakeblikk til den spede oppstarten med den første heiscupen som ble arrangert i 1983 etter et initiativ fra Koneklubben.
2,492FølgereLik
1,130FølgereFølg
50AbonnenterAbonnér
X